Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Середня температура Всесвіту щодалі зростає

15 листопада 2020

 

Вже майже століття астрономи знають, що Всесвіт перебуває в стані розширення. Починаючи з 1990-х років, вони зрозуміли, що від часу в чотири мільярди років тому темпи розширення прискорюються. В міру того, як це прискорення зростає, а скупчення галактик і волокна з речовини та матерії у Всесвіті віддаляються одні від одних, науковці вважали, що середня температура Всесвіту поступово буде знижуватися.

Докладніше:

Виконано перші спостереження в рамках нового етапу астрономічного огляду неба з метою кращого розуміння космосу

05 листопада 2020

Перші спостереження в рамках п’ятого етапу Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey) виконано 24 жовтня 2020 р. Цей новий огляд всього неба зміцнить наше розуміння формування та еволюції галактик, зокрема й нашого Молочного Шляху, а також надмасивних чорних дір, які ховаються в їхніх центрах.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Райт Томас (22.IX.1711 — 25.II.1786)

 

Rait Tomas 

Англійський математик, астроном, архітектор і ландшафтний дизайнер Томас Райт народився 22 вересня 1711 р. у Байєрс-Грін (графство Дарем, північна Англія). Заснував (1730) школу в Сандерленді (графство Тайн і Вір), де викладав математику і навігацію. Згодом працював у Лондоні. Повернувся (1755) в родинне помешкання в графстві Дарем, де побудував невелику обсерваторію.

 

Першим запропонував (1750) модель Молочного Шляху як кільця із зір. Вважав, що багато слабких туманностей є далекими зоряними системами, тобто галактиками.

 

Томас Райт помер 25 лютого 1786 р. у Байєрс-Грін.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1