Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічна таємниця: телескоп ESO зафіксував зникнення масивної зорі

30 червня 2020

 

Використовуючи Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), астрономи виявили відсутність нестійкої масивної зорів карликовій галактиці. Науковці вважають: це може свідчити про те, що зоря стала менш яскравою і частково затемнена пилом. Інше пояснення полягає в тому, що зоря колапсувала в чорну діру без явища наднової. «Якщо це було саме так, — сказав керівник наукової групи, докторант Триніті Коледжу в Дубліні (Trinity College Dublin) Ендрю Аллан (Andrew Allan), — це було б першим прямим виявленням зорі-монстра, яка закінчила своє життя таким чином».

Докладніше:

Нове дослідження з пошуку ознак технологічних цивілізацій у Всесвіті

22 червня 2020

Науковці Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики та Рочестерського університету розпочали спільний проєкт з пошуку ознак життя у Всесвіті за допомогою техносигнатур. На виконання дослідження вчені отримали грант від NASA — перше фінансування від агентства, що не стосується пошуків радіосигналів від інопланетян, і перше, призначене для SETI, за три останні десятиліття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Струве Отто Васильович (7.V.1819 — 14.IV.1905)

 

Struve O V 

Російський астроном Отто Васильович Струве (син Василя Струве) народився 7 травня 1819 р. у м. Дерпт (тепер Тарту) в Естонії. Здобув (1839) вищу освіту в Дерптському університеті. З 1839 р. працював помічником директора Дерптської обсерваторії. Протягом 1862—1889 років очолював Пулковську обсерваторію. Вийшовши у відставку, виїхав (1895) до Німеччини.

 

Галузь наукових інтересів Отто Струве — спостережна астрономія. Відкрив понад 500 подвійних зір, виміряв паралакс кількох зір, виконував спостереження планет і їхніх супутників, комет, туманностей. Незалежно від інших спостерігачів (і майже одночасно з ними) відкрив темне внутрішнє кільце Сатурна, а також один із супутників Урана.

 

Визначив (1841) значення сталої прецесії, що було загальноприйнятим упродовж 55 років. Під час його перебування на посаді директора Пулковської обсерваторії в ній було споруджено (1885) 30-дюймовий рефрактор — один із найбільших телескопів такого типу в світі.

 

На честь науковця (і також його батька Василя Струве й сина Германа Струве) названо астероїд 768 Струвеана.

 

Отто Васильович Струве помер 14 квітня 1905 р. у м. Карлсруе (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1