Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Найвіддаленіший квазар проливає світло на те, як ростуть чорні діри

14 січня 2021

 

Група астрономів, яку очолювали науковці з Аризонського університету, спостерігала квазар на відстані 13,03 мільярда світлових років від Землі — найвіддаленіший натепер квазар. Зважаючи на таку відстань, це означає, що квазар існував уже через 670 мільйонів років після Великого Вибуху, коли вік Всесвіту становив лише 5% від його теперішнього віку. Квазар містить надмасивну чорну діру, маса якої еквівалентна масі 1,6 мільярда Сонць.

Докладніше:

Виявлено віддалену галактику, що втрачає здатність утворювати зорі

11 січня 2021

 

Галактики починають «вмирати», коли перестають утворювати зорі, проте досі астрономи ніколи чітко не бачили початку цього процесу в далекій галактиці. За допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), яку використовує також Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO), астрономи спостерігали галактику, що викинула майже половину газу, потрібного їй для формування зір. Цей викид відбувається з дивовижною швидкістю: галактика втрачає протягом року кількість газу, що еквівалентна 10 000 мас Сонця. Науковці вважають, що ця разюча подія спричинена зіткненням з іншою галактикою. Нове відкриття може спонукати астрономів до переосмислення того, як у галактиках перестає діяти процес утворення нових зір.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Унзельд Йоганнес Отто Альбрехт (20.IV.1905 — 23.IX.1995)

 

Unzeld 

Німецький астроном Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд народився 20 квітня 1905 р. у м. Больгайм. Здобув вищу освіту в Тюбінгенському і Мюнхенському університетах. У 1929 р. — професор фізики й астрофізики Мюнхенського університету. Протягом 1930—1932 років — професор Гамбурзького університету. Упродовж 1932—1973 рр. — професор (з 1973 р. — почесний професор) теоретичної фізики, директор Астрономічного інституту та обсерваторії університету в м. Кіль (1958—1959 рр. — ректор цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Альбрехта Унзельда — теорія зоряних атмосфер. Розвинув теорію зоряних атмосфер. Пояснив (1930) грануляцію сонячної поверхні конвекцією в глибоких шарах атмосфери Сонця. Розробив (1932) метод, що дозволяв визначати інтенсивність слабких фраунгоферових ліній. Обчислив таблиці з допомогою яких можна описувати будову атмосфер Сонця і червоних гігантів. Розглянув теоретичні проблеми, пов’язані з дослідженням хімічного складу атмосфер Сонця і зір. Визначив вміст хімічних елементів у сонячній атмосфері й протуберанцях.

 

Уперше отримав надійні оцінки вмісту елементів в атмосфері гарячої зорі (τ Скорпіона). Виконав низку робіт з радіоастрономії.

 

Редагував журнал Zeitschrift für Astrophysik до його об’єднання (1969) з іншими аналогічними виданнями в журнал Astronomy and Astrophysics.

 

На честь науковця названо астероїд 2842 Унзельд.

 

Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд помер 23 вересня 1995 р.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1