Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Перші результати за даними спостережень телескопів Європейської південної обсерваторії наслідків удару DART в астероїд

21 березня 2023

 

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) дві групи астрономів спостерігали за наслідками зіткнення між космічним апаратом NASA Double Asteroid Redirection Test (DART) і астероїдом Діморфос (Dimorphos). Контрольоване зіткнення — це випробування в рамках програми захисту планети від небезпечних астероїдів. Але воно також дало астрономам унікальну можливість дізнатися більше про склад астероїда завдяки аналізу викинутої з його поверхні речовини.

Докладніше:

Наднова 185 року: рідкісний погляд на увесь залишок наднової

03 березня 2023

Камера темної енергії зареєструвала сяючі залишки першої в історії задокументованої наднової.

 

 

Зображення розтріпаної оболонки першої в історії зареєстрованої наднової отримано за допомогою камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam), виготовленої Міністерством енергетики США. Її встановлено на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланко Національного наукового фонду (National Science Foundation, NSF) у Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі. Обсерваторія діє під егідою Національної дослідницької лабораторії оптичної та інфрачервоної астрономії (National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory, NOIRLab NSF). Кільце залишків RCW 86 — це все, що зосталося від зорі білого карлика, яка вибухнула понад 1800 років тому, коли китайські спостерігачі зоряного неба зафіксували її як «зорю-гостю».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Унзельд Йоганнес Отто Альбрехт (20.IV.1905 — 23.IX.1995)

 

Unzeld 

Німецький астроном Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд народився 20 квітня 1905 р. у м. Больгайм. Здобув вищу освіту в Тюбінгенському і Мюнхенському університетах. У 1929 р. — професор фізики й астрофізики Мюнхенського університету. Протягом 1930—1932 років — професор Гамбурзького університету. Упродовж 1932—1973 рр. — професор (з 1973 р. — почесний професор) теоретичної фізики, директор Астрономічного інституту та обсерваторії університету в м. Кіль (1958—1959 рр. — ректор цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Альбрехта Унзельда — теорія зоряних атмосфер. Розвинув теорію зоряних атмосфер. Пояснив (1930) грануляцію сонячної поверхні конвекцією в глибоких шарах атмосфери Сонця. Розробив (1932) метод, що дозволяв визначати інтенсивність слабких фраунгоферових ліній. Обчислив таблиці з допомогою яких можна описувати будову атмосфер Сонця і червоних гігантів. Розглянув теоретичні проблеми, пов’язані з дослідженням хімічного складу атмосфер Сонця і зір. Визначив вміст хімічних елементів у сонячній атмосфері й протуберанцях.

 

Уперше отримав надійні оцінки вмісту елементів в атмосфері гарячої зорі (τ Скорпіона). Виконав низку робіт з радіоастрономії.

 

Редагував журнал Zeitschrift für Astrophysik до його об’єднання (1969) з іншими аналогічними виданнями в журнал Astronomy and Astrophysics.

 

На честь науковця названо астероїд 2842 Унзельд.

 

Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд помер 23 вересня 1995 р.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1