Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Зонн Влодзимеж (14.XI.1905 — 28.II.1975)

 

Польський астроном Влодзимеж Зонн народився 14 листопада 1905 р. у Вільно (нині Вільнюс, Литва). Закінчивши (1931) Вільнюський університет, працював до 1938 р. в обсерваторії цього університету. У 1938—1939 рр. — в обсерваторії Варшавського університету на горі Піп Іван (Карпати). 1945 р. знову став до роботи у Варшавському університеті (викладав астрономію, з 1953 р. завідував кафедрою астрономії, з 1962 р. — професор). З 1950 р. — директор астрономічної обсерваторії Варшавського університету.

 

Галузь наукових інтересів Влодзимежа Зонна — астрофотометрія, зоряна астрономія. Виконав дослідження з фотографічної фотометрії змінних зір, головно цефеїд, а також затемнюваних зір. На підставі підрахунку галактик з каталогу Е.Б. Гольмберга оцінив частку подвійних і кратних галактик в Метагалактиці. Досліджував рухи в сферичних скупчення галактик і показав нестабільність деяких з цих систем.

 

У 1962—1972 рр. голова Астрономічного комітету Польської академії наук. У 1952—1955 рр. і 1963—1973 рр. — президент Польського астрономічного товариства.

 

Влодзимеж Зонн помер 28 лютого 1975 р. у Варшаві.

 

Докладніше про Влодзимежа Зонна

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1