Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дроздов Сергій Вікторович (24.XI.1902 — 27.IV.1976)

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Вікторович Дроздов народився 24 листопада 1902 р. у Петербурзі (Росія). Здобувши (1931) вищу освіту в Ленінградському університеті, став працювати як обчислювач в Пулковській обсерваторії. У грудні 1931 року був арештований і згодом засуджений за «зраду Батьківщині». До 1934 р. відбував покарання на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу. Далі працював на будівництві каналу Москва—Волга, інженером-топографом в організації «Воркутпечбуд» (Полярний Урал). Упродовж 1939—1957 рр. — науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії АН УРСР та викладач Полтавського педагогічного інституту. Потім  перейшов за конкурсом у Новгородський державний педагогічний інститут на посаду професора астрономії.

 

Галузь наукових інтересів С.В. Дроздова — визначення точних значень схилень для зір зенітної зони Полтави. Застосував оригінальну методику аналізу результатів тривалих спостережень, виконаних за допомогою зеніт-телескопа Цейса Полтавської обсерваторії.

 

Ініціатор видання «Короткого астрономічного календаря» (нині Астрономічний календар є виданням Головної астрономічної обсерваторії НАН України). Склав (разом з викладачем астрономії Ленінградського військово-морського підготовчого училища С.І. Селешниковим) «Скорочений астрономічний календар на 1945 рік», але його не було опубліковано. Уперше короткий астрономічний календар вийшов на 1948 р.

 

Сергій Вікторович Дроздов помер 27 квітня 1976 р. у Ленінграді (нині Санкт-Петербуог, Росія). Його поховано на кладовищі в Пулковській обсерваторії.

 

Докладніше про Сергія Дроздова:

К. М. Ненахова. С.В. Дроздов — засновник «Астрономічного календаря»

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1