Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Науковці місії «Нові горизонти» розкрили суттєву складову головоломки щодо формування планет

22 лютого 2020

Дані місії NASA «Нові горизонти» (New Horizons) дають нову інформацію про те, як формувались планети та планетезималі — будівельні блоки планет.

 

1 січня 2019 року космічний зонд «New Horizons» пролетів повз стародавній об’єкт Поясу Койпера «Аррокот» (Arrokoth, 2014 MU69). Завдяки цьому людство уперше побачило крупним планом один із крижаних об’єктів у величезному регіоні поза орбітою Нептуна. Це небесне тіло збереглося в незмінному вигляді від початку формування Сонячної системи.

Докладніше:

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дроздов Сергій Вікторович (24.XI.1902 — 27.IV.1976)

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Вікторович Дроздов народився 24 листопада 1902 р. у Петербурзі (Росія). Здобувши (1931) вищу освіту в Ленінградському університеті, став працювати як обчислювач в Пулковській обсерваторії. У грудні 1931 року був арештований і згодом засуджений за «зраду Батьківщині». До 1934 р. відбував покарання на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу. Далі працював на будівництві каналу Москва—Волга, інженером-топографом в організації «Воркутпечбуд» (Полярний Урал). Упродовж 1939—1957 рр. — науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії АН УРСР та викладач Полтавського педагогічного інституту. Потім  перейшов за конкурсом у Новгородський державний педагогічний інститут на посаду професора астрономії.

 

Галузь наукових інтересів С.В. Дроздова — визначення точних значень схилень для зір зенітної зони Полтави. Застосував оригінальну методику аналізу результатів тривалих спостережень, виконаних за допомогою зеніт-телескопа Цейса Полтавської обсерваторії.

 

Ініціатор видання «Короткого астрономічного календаря» (нині Астрономічний календар є виданням Головної астрономічної обсерваторії НАН України). Склав (разом з викладачем астрономії Ленінградського військово-морського підготовчого училища С.І. Селешниковим) «Скорочений астрономічний календар на 1945 рік», але його не було опубліковано. Уперше короткий астрономічний календар вийшов на 1948 р.

 

Сергій Вікторович Дроздов помер 27 квітня 1976 р. у Ленінграді (нині Санкт-Петербуог, Росія). Його поховано на кладовищі в Пулковській обсерваторії.

 

Докладніше про Сергія Дроздова:

К. М. Ненахова. С.В. Дроздов — засновник «Астрономічного календаря»

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1