Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

ALMA зафіксувала красивий наслідок сутички двох зір

05 лютого 2020

Астрономи, які виконували спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) — в її експлуатації на умовах партнерства бере участь Європейська південна обсерваторія (European Southern ObservatoryESO), помітили газову хмару, появу якої спричинила взаємодія двох зір. Одна збільшилась в розмірах настільки, що стала поглинати іншу. Натомість ця зоря почала рухатися по спіралі назустріч своєму компаньйону, зриваючи його зовнішні шари.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Король Олексій Костянтинович (4.ІІІ.1913 — 1977)

 

Korol 

Доктор фізико-математичних наук Олексій Костянтинович Король народився 4 березня 1913 р. у Києві. Здобувши (1936) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Київського університету, навчався в аспірантурі при університетській Астрономічній обсерваторії. Учасник бойових дій (1941—1944 рр.) Другої світової війни. З 1945 р. працював у Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) АН УРСР.

 

Галузь наукових інтересів О.К. Короля — небесна механіка, астрометрія. Разом з групою співробітників установив, відрегулював і дослідив (1950—1952) один з перших інструментів обсерваторії — вертикальний круг конструкції Ваншаффа. Перший результат наукової роботи, виконаної за даними спостережень на цьому телескопі, — каталог схилень 588 слабких зір.

 

Керував (1954—1965) великою колективною роботою з визначення в єдиній системі абсолютних схилень яскравих і слабких фундаментальних зір. Її результати опублікував у низці статей та в монографії «Склонения ярких и слабых фундаментальных звезд в единой системе» (1969).

 

За завданням Астроради АН СРСР організував (1957) станцію для оптичних спостережень штучних супутників Землі в Голосієві.

 

Активно популяризував астрономічні знання: охоче листувався з аматорами астрономії, писав популярні статті, виступав з лекціями перед киянами та мешканцями багатьох інших куточків України.

 

Олексій Костянтинович Король помер 10 березня 1977 р. у Києві.

 

Докладніше про Олексія Короля:

О. О. Король. Король Олексій Костянтинович Король (до 75-річчя з дня народження)

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1