Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Отримано перший знімок великим планом зорі за межами нашої галактики

21 листопада 2024

«Вперше нам вдалося зробити збільшене зображення зорі, яка перебуває на кінцевому етапі еволюції та міститься в іншій галактиці, тобто за межами Молочного Шляху», — сказав Кейічі Онака (Keiichi Ohnaka), астрофізик з Університету Андреса Белло в Чилі. Знімок зорі WOHG64, що розташована на відстані приголомшливих 160 000 світлових років від нас, отримано завдяки разючій різкості, яку має Дуже великий телескоп-інтерферометр (Very Large Telescope Interferometer, VLTI) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO). Ці спостереження показують: зоря викидає газ і пил на останніх стадіях перед тим, як вона стане надновою.

Докладніше:

Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі

02 листопада 2024

 

У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.

 

Схоже, творці фільму все зробили правильно.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Король Олексій Костянтинович (4.ІІІ.1913 — 1977)

 

Korol 

Доктор фізико-математичних наук Олексій Костянтинович Король народився 4 березня 1913 р. у Києві. Здобувши (1936) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Київського університету, навчався в аспірантурі при університетській Астрономічній обсерваторії. Учасник бойових дій (1941—1944 рр.) Другої світової війни. З 1945 р. працював у Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) АН УРСР.

 

Галузь наукових інтересів О.К. Короля — небесна механіка, астрометрія. Разом з групою співробітників установив, відрегулював і дослідив (1950—1952) один з перших інструментів обсерваторії — вертикальний круг конструкції Ваншаффа. Перший результат наукової роботи, виконаної за даними спостережень на цьому телескопі, — каталог схилень 588 слабких зір.

 

Керував (1954—1965) великою колективною роботою з визначення в єдиній системі абсолютних схилень яскравих і слабких фундаментальних зір. Її результати опублікував у низці статей та в монографії «Склонения ярких и слабых фундаментальных звезд в единой системе» (1969).

 

За завданням Астроради АН СРСР організував (1957) станцію для оптичних спостережень штучних супутників Землі в Голосієві.

 

Активно популяризував астрономічні знання: охоче листувався з аматорами астрономії, писав популярні статті, виступав з лекціями перед киянами та мешканцями багатьох інших куточків України.

 

Олексій Костянтинович Король помер 10 березня 1977 р. у Києві.

 

Докладніше про Олексія Короля:

О. О. Король. Король Олексій Костянтинович Король (до 75-річчя з дня народження)

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1