Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівані періодичні спалахи можуть пролити нове світло на явище акреції чорної діри

12 вересня 2019

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton, найпотужніша рентгенівська обсерваторія Європейського космічного агентства, зареєстрував загадкові спалахи від активної чорної діри в ядрі галактики GSN 069, що лежить від Землі на відстані приблизно 250 мільйонів світлових років. До цього такі спалахи ніхто не спостерігав. 24 грудня 2018 р. було помічено, що яскравість джерела раптово стає в 100 разів вищою, ніж звичайний рівень, а потім протягом однієї години повертається до нормального стану та знову зростає через дев’ять годин.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Манджос Андрій Володимирович (24.XI.1942 — 9.V.1997)

 

 

Доктор фізико-математичних наук Андрій Володимирович Манджос народився 24 листопада 1942 р. в Житомирі. Здобувши (1965) вищу освіту в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка, став до роботи в Астрономічній обсерваторії цього ж університету (з 1987 р. — завідувач відділу астрофізики та фізики Сонця).

 

Галузь наукових інтересів А.В. Манджоса — застосування загальної теорії відносності в астрономії, гравітаційні лінзи, поширення електромагнітних випромінювань у гравітаційних полях. Виконав дослідження з питань космологічного впливу на острівні системи у Всесвіті. Вивчав анізотропію у розподілі галактик та їх скупчень, проблему гравітаційного лінзування. Отримав вагомі результати при дослідженні процесів мікролінзування в позагалактичних системах.

 

Андрій Володимирович Манджос помер 9 травня 1997 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1