Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Мень Анатолій Володимирович (23.VII.1927 — 23.VIII.2011)

 

Men

 

Член-кореспондент НАН України, професор Анатолій Володимирович Мень народився 27 липня 1927 р. у Харкові. Вищу освіту здобув (1949) у Харківському електротехнічному інституті (нині Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»). У 1949—1955 рр. — молодший науковий співробітник Харківського фізико-технічного інституту. Протягом  1955—1985 років працював в Інституті радіофізики і електроніки АН УРСР. З 1985 р. — завідувач відділу Радіоастрономічного інституту АН Української РСР (нині НАН України).

 

Галузь наукових інтересів А.В. Меня в астрономії — декаметрова радіоастрономія. Розробив і керував спорудженням кількох декаметрових радіотелескопів та інтерферометрів, зокрема унікального радіотелескопа УТР—2 та системи «УРАН» (мережа інтерферометрів, що забезпечують спостереження просторової структури радіоджерел з кутовим розрізненням близько 1 секунди). Досліджував спектри випромінювання космічних радіоджерел та їхні радіозображення у декаметровому діапазоні.

 

Лауреат Державної премії СРСР (1977), Державної премії України (1997). Заслужений діяч науки і техніки України (1997).

 

Анатолій Володимирович Мень помер 23 серпня 2011 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1