Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівані періодичні спалахи можуть пролити нове світло на явище акреції чорної діри

12 вересня 2019

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton, найпотужніша рентгенівська обсерваторія Європейського космічного агентства, зареєстрував загадкові спалахи від активної чорної діри в ядрі галактики GSN 069, що лежить від Землі на відстані приблизно 250 мільйонів світлових років. До цього такі спалахи ніхто не спостерігав. 24 грудня 2018 р. було помічено, що яскравість джерела раптово стає в 100 разів вищою, ніж звичайний рівень, а потім протягом однієї години повертається до нормального стану та знову зростає через дев’ять годин.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Мень Анатолій Володимирович (23.VII.1927 — 23.VIII.2011)

 

Men

 

Член-кореспондент НАН України, професор Анатолій Володимирович Мень народився 27 липня 1927 р. у Харкові. Вищу освіту здобув (1949) у Харківському електротехнічному інституті (нині Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»). У 1949—1955 рр. — молодший науковий співробітник Харківського фізико-технічного інституту. Протягом  1955—1985 років працював в Інституті радіофізики і електроніки АН УРСР. З 1985 р. — завідувач відділу Радіоастрономічного інституту АН Української РСР (нині НАН України).

 

Галузь наукових інтересів А.В. Меня в астрономії — декаметрова радіоастрономія. Розробив і керував спорудженням кількох декаметрових радіотелескопів та інтерферометрів, зокрема унікального радіотелескопа УТР—2 та системи «УРАН» (мережа інтерферометрів, що забезпечують спостереження просторової структури радіоджерел з кутовим розрізненням близько 1 секунди). Досліджував спектри випромінювання космічних радіоджерел та їхні радіозображення у декаметровому діапазоні.

 

Лауреат Державної премії СРСР (1977), Державної премії України (1997). Заслужений діяч науки і техніки України (1997).

 

Анатолій Володимирович Мень помер 23 серпня 2011 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1