Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівані періодичні спалахи можуть пролити нове світло на явище акреції чорної діри

12 вересня 2019

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton, найпотужніша рентгенівська обсерваторія Європейського космічного агентства, зареєстрував загадкові спалахи від активної чорної діри в ядрі галактики GSN 069, що лежить від Землі на відстані приблизно 250 мільйонів світлових років. До цього такі спалахи ніхто не спостерігав. 24 грудня 2018 р. було помічено, що яскравість джерела раптово стає в 100 разів вищою, ніж звичайний рівень, а потім протягом однієї години повертається до нормального стану та знову зростає через дев’ять годин.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Михальський Микола Мар’янович (29.VII.1886 — 22.ІІ.1942)

 

 

Професор Микола Мар’янович Михальський народився 29 липня 1886 р. у с. Попова Гребля (нині с. Червона Гребля Чечельницького району Вінницької області). Здобувши (1911) вищу освіту на математичному відділенні фізико-математичного факультету Київського університету, працював учителем математики у Катеринославі (нині м. Дніпро). З 1923 р. працював в Одеській астрономічній обсерваторії (обчислювач, ад’юнкт-астроном, старший науковий співробітник). З 1936 р. працював на кафедрі астрономії (був її завідувачем у евакуації в 1941—1942 роках).

 

Галузь наукових інтересів М.М. Михальського — небесна механіка. Досліджував рух великих планет та їхніх супутників. Вивчав питання про визначення мас Юпітера та Сатурна за збуреннями, які ці планети викликають у русі астероїда Нестора. Докладно вивчив рух комети Понс-Віннеке та пов’язаних з нею метеорних потоків.

 

Микола Мар’янович Михальський помер 22 лютого 1942 р. у Майкопі (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1