Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

ALMA зафіксувала красивий наслідок сутички двох зір

05 лютого 2020

Астрономи, які виконували спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) — в її експлуатації на умовах партнерства бере участь Європейська південна обсерваторія (European Southern ObservatoryESO), помітили газову хмару, появу якої спричинила взаємодія двох зір. Одна збільшилась в розмірах настільки, що стала поглинати іншу. Натомість ця зоря почала рухатися по спіралі назустріч своєму компаньйону, зриваючи його зовнішні шари.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Михальський Микола Мар’янович (29.VII.1886 — 22.ІІ.1942)

 

 

Професор Микола Мар’янович Михальський народився 29 липня 1886 р. у с. Попова Гребля (нині с. Червона Гребля Чечельницького району Вінницької області). Здобувши (1911) вищу освіту на математичному відділенні фізико-математичного факультету Київського університету, працював учителем математики у Катеринославі (нині м. Дніпро). З 1923 р. працював в Одеській астрономічній обсерваторії (обчислювач, ад’юнкт-астроном, старший науковий співробітник). З 1936 р. працював на кафедрі астрономії (був її завідувачем у евакуації в 1941—1942 роках).

 

Галузь наукових інтересів М.М. Михальського — небесна механіка. Досліджував рух великих планет та їхніх супутників. Вивчав питання про визначення мас Юпітера та Сатурна за збуреннями, які ці планети викликають у русі астероїда Нестора. Докладно вивчив рух комети Понс-Віннеке та пов’язаних з нею метеорних потоків.

 

Микола Мар’янович Михальський помер 22 лютого 1942 р. у Майкопі (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1