Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Астрологія (грец. ástron — зоря, lógos — вчення) — хибне уявлення (вчення) про те, що події земного життя, зокрема характер і долю людини, можна передбачати, зважаючи на взаємне положення світил (головно планет) на небесній сфері. Ніякої загальноприйнятої наукової теорії, яка б пояснювала астрологічні завбачення (прогнози), ніколи не було. Тому діяльність астрологів — це марновірство і спекуляції.

 

А. виникла в давнину через низький рівень знань про навколишній світ. Оскільки для складання гороскопів треба було знати положення світил, їхні рухи, то астрологи спостерігали за планетами і зорями, що відіграло важливу роль у накопиченні астрономічних знань і узагальненні їх.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1