Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічна таємниця: телескоп ESO зафіксував зникнення масивної зорі

30 червня 2020

 

Використовуючи Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), астрономи виявили відсутність нестійкої масивної зорів карликовій галактиці. Науковці вважають: це може свідчити про те, що зоря стала менш яскравою і частково затемнена пилом. Інше пояснення полягає в тому, що зоря колапсувала в чорну діру без явища наднової. «Якщо це було саме так, — сказав керівник наукової групи, докторант Триніті Коледжу в Дубліні (Trinity College Dublin) Ендрю Аллан (Andrew Allan), — це було б першим прямим виявленням зорі-монстра, яка закінчила своє життя таким чином».

Докладніше:

Нове дослідження з пошуку ознак технологічних цивілізацій у Всесвіті

22 червня 2020

Науковці Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики та Рочестерського університету розпочали спільний проєкт з пошуку ознак життя у Всесвіті за допомогою техносигнатур. На виконання дослідження вчені отримали грант від NASA — перше фінансування від агентства, що не стосується пошуків радіосигналів від інопланетян, і перше, призначене для SETI, за три останні десятиліття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Астрологія (грец. ástron — зоря, lógos — вчення) — хибне уявлення (вчення) про те, що події земного життя, зокрема характер і долю людини, можна передбачати, зважаючи на взаємне положення світил (головно планет) на небесній сфері. Ніякої загальноприйнятої наукової теорії, яка б пояснювала астрологічні завбачення (прогнози), ніколи не було. Тому діяльність астрологів — це марновірство і спекуляції.

 

А. виникла в давнину через низький рівень знань про навколишній світ. Оскільки для складання гороскопів треба було знати положення світил, їхні рухи, то астрологи спостерігали за планетами і зорями, що відіграло важливу роль у накопиченні астрономічних знань і узагальненні їх.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1