Екліптична система небесних координат — система небесних координат, в якій одна координата (екліптична широта β) — це величина кута між площиною екліптики і напрямком на світило, а друга координата (екліптична довгота λ) — величина кута між напрямком на точку весняного рівнодення й площиною кола широти світила. Координату β відлічують у межах від 0° до +90° (північний полюс екліптики) і від 0° до -90° (південний полюс екліптики), а координату λ відлічують за видимим річним рухом Сонця екліптикою, тобто на схід, від точки весняного рівнодення, у межах від 0° до 360°.
Останні новини
Отримано перший знімок великим планом зорі за межами нашої галактики
«Вперше нам вдалося зробити збільшене зображення зорі, яка перебуває на кінцевому етапі еволюції та міститься в іншій галактиці, тобто за межами Молочного Шляху», — сказав Кейічі Онака (Keiichi Ohnaka), астрофізик з Університету Андреса Белло в Чилі. Знімок зорі WOHG64, що розташована на відстані приголомшливих 160 000 світлових років від нас, отримано завдяки разючій різкості, яку має Дуже великий телескоп-інтерферометр (Very Large Telescope Interferometer, VLTI) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO). Ці спостереження показують: зоря викидає газ і пил на останніх стадіях перед тим, як вона стане надновою.
Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі
У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.
Схоже, творці фільму все зробили правильно.
Інші новини
- Дослідження пов’язує чорні діри з темною енергією
- Телескоп Gemini North захопив архіпелаг галактик, заплутаний у павутині темної матерії
- Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу
- Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації
- Космічна дивина: знайдено найдальшу галактику з диском, що обертається