Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Свого часу один з районів Марса зазнав мегаповені

25 листопада 2020

 

Завдяки численним автоматичним місіям, які досліджували атмосферу, поверхню та геологію Марса, вчені дійшли висновку, що Марс колись був набагато теплішим і вологим місцем. Крім того, що планета мала щільнішу атмосферу, вона була досить теплою, щоб на поверхні могла існувати рідка вода в річках, озерах і навіть океані, що покривав більшу частину північної півкулі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Екліптика (грец. ékleipsis — затемнення) — велике коло небесної сфери, по якому центр диска Сонця здійснює свій видимий річний рух і яке є лінією перерізу небесної сфери площиною, яка проходить через центр небесної сфери паралельно до площини земної орбіти.

 

Е. і небесний екватор перетинаються в точках весняного й осіннього рівнодення. Площина Е. нахилена до площини небесного екватора під кутом 23° 27′. Е. є опорною для екліптичної системи координат на небесній сфері. Уздовж Е. від точки весняного рівнодення відлічують екліптичні довготи, а кутові відстані від неї є екліптичними широтами.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1