Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Класи світності зір — поділ зір, зважаючи на їхні світності, на групи. К. с. з. сформовано з огляду на ширину спектральних ліній, яка залежить від тиску в атмосфері зорі.

 

Зорі одного спектрального класу, але різного розміру, мають дуже відмінні світності (що більша зоря, то більша її світність). Але зорі з високою світністю мають низьку густину й тиск в атмосфері, тому в їхніх спектрах видно вузькі лінії поглинання. Натомість у зір меншої світності густина і тиск в атмосфері більші, отже, і лінії в спектрі широкі. К. с. з. вказують римською цифрою після спектрального класу зорі. Наприклад, запис G2 V означає, що це зоря спектрального класу G (підклас 2), яка має клас світності V (належить до зір-карликів головної послідовності). До таких зір належить і наше Сонце.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1