Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Сарос (давньоєгип. — повторення) — інтервал часу в 6585,3 доби (понад 18 років), після закінчення якого цикл сонячних і місячних затемнень повторюється в тій самій послідовності.

 

Явище С. існує тому, що відбувається повторення взаємного положення Сонця, Місяця та вузлів місячної орбіти на небесній сфері. Оскільки С. не містить цілу кількість діб, то смуга видимості певного затемнення через 18 років зміщується на поверхні Землі в бік заходу майже на 120°.Через кожні три С. затемнення відбуваються знову приблизно в тих же місцях Землі. Упродовж одного С. в середньому відбувається 71 затемнення (від 64 до 78): 43 сонячних (від 39 до 48, з них близько 10 повних) і 28 місячних (від 25 до 30).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1