Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Сарос (давньоєгип. — повторення) — інтервал часу в 6585,3 доби (понад 18 років), після закінчення якого цикл сонячних і місячних затемнень повторюється в тій самій послідовності.

 

Явище С. існує тому, що відбувається повторення взаємного положення Сонця, Місяця та вузлів місячної орбіти на небесній сфері. Оскільки С. не містить цілу кількість діб, то смуга видимості певного затемнення через 18 років зміщується на поверхні Землі в бік заходу майже на 120°.Через кожні три С. затемнення відбуваються знову приблизно в тих же місцях Землі. Упродовж одного С. в середньому відбувається 71 затемнення (від 64 до 78): 43 сонячних (від 39 до 48, з них близько 10 повних) і 28 місячних (від 25 до 30).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1