Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

news 27 05 17 ASP 1

Упродовж 23—26 травня 2017 р. в Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася щорічна Міжнародна конференція «Астрономія та фізика космосу в Київському університеті» (Astronomy and Space Physics). Цього року вона була присвячена 80-літтю професора Клима Чурюмова.

 

news 27 05 17 ASP 2

 

На світлині — учасники цьогорічної Міжнародної конференції «Астрономія та фізика космосу в Київському університеті». Фото з сайту www.observ.univ.kiev.ua.

 

Учасниками конференції були відомі українські астрономи та їхні зарубіжні колеги, які представили результати досліджень з широкого кола питань астрономії і фізики космосу. Науковці вшанували пам’ять відомого вченого Клима Івановича Чурюмова. Під час конференції була виголошена доповідь про його наукову діяльність.

 

Докладніше про конференцію, її учасників та представлені доповіді — на сайті Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

За інф. з сайту www.observ.univ.kiev.ua підготував Іван Крячко

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1