У рамках місії НАСА OSIRIS-REx було взято дорогоцінні зразки пилу та дрібного каміння з поверхні астероїда Бенну.У вересні 2023 року капсула повернулася на Землю.Відтоді міжнародна група вчених була зайнята вивченням приблизно 120 грамів матеріалу, зібраного з поверхні астероїда.
Астероїд Бенну був ціллю для місії OSIRIS-REx, оскільки спостереження дистанційного зондування із Землі показали, що це астероїд типу B. Ці астероїди багаті на вуглець і гідратовані глинисті мінерали, які схожі на групу метеоритів на Землі, відомих як вуглецеві хондрити.
На відміну від зразків метеоритів, зразки, зібрані з астероїдів, не були фізично чи хімічно змінені атмосферою та біосферою Землі. Це дозволяє вченим вирішувати ключові питання про еволюцію ранньої Сонячної системи, формування планет і складові зародження життя.
Інша мета місії OSIRIS-REx полягає в тому, щоб пов’язати результати лабораторних проб із результатами методів дистанційного зондування. Це допомагає нам підтвердити астрономічні спостереження астероїдів, щоб покращити наші дослідження Сонячної системи.
Коли вчені проаналізували зразки зБенну, то були здивовані, виявивши крихітні кристали соляних мінералів, відомих як галіт і сильвіт.Це було проривне відкриття.