Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Новий аналіз астероїдного пилу демонструє наявність солоної води в ранній Сонячній системі

03 лютого 2025

У рамках місії НАСА OSIRIS-REx було взято дорогоцінні зразки пилу та дрібного каміння з поверхні астероїда Бенну.У вересні 2023 року капсула повернулася на Землю.Відтоді міжнародна група вчених була зайнята вивченням приблизно 120 грамів матеріалу, зібраного з поверхні астероїда.

Астероїд Бенну був ціллю для місії OSIRIS-REx, оскільки спостереження дистанційного зондування із Землі показали, що це астероїд типу B. Ці астероїди багаті на вуглець і гідратовані глинисті мінерали, які схожі на групу метеоритів на Землі, відомих як вуглецеві хондрити.

На відміну від зразків метеоритів, зразки, зібрані з астероїдів, не були фізично чи хімічно змінені атмосферою та біосферою Землі. Це дозволяє вченим вирішувати ключові питання про еволюцію ранньої Сонячної системи, формування планет і складові зародження життя.

Інша мета місії OSIRIS-REx полягає в тому, щоб пов’язати результати лабораторних проб із результатами методів дистанційного зондування. Це допомагає нам підтвердити астрономічні спостереження астероїдів, щоб покращити наші дослідження Сонячної системи.

Коли вчені проаналізували зразки зБенну, то були здивовані, виявивши крихітні кристали соляних мінералів, відомих як галіт і сильвіт.Це було проривне відкриття.

Read more

Пошук інформації на порталі

За результатами обробки фотографій поверхні Марса науковцями було виявлено, що тисячі пагорбів на Марсі містять шари глинистих мінералів, які утворилися в період, коли північні райони Марса були затоплені.

«Це дослідження показує нам, що Марсіанський клімат кардинально відрізнявся в далекому минулому», — сказав Джо Макнейл з Музею природної історії в Лондоні. «Пагорби багаті глинистими мінералами, а це означає, що рідка вода повинна була бути присутня на поверхні у великих кількостях майже чотири мільярди років тому».

7iihiTrbCJRobNUGCFrMB5 650 80

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1