Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

news 01 09 17 m3 вересня 2017 р. виповнюється 80 років з дня трагічної загибелі Петра Кириловича Нечипоренка — колишнього співробітника Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його життя на злеті наукових досягнень та планів обірвала підступна куля «Великого терору 1937—1938 рр.».

 

 

Nechyporenko P KНевідомим залишається місце поховання П. К. Нечипоренка, але відома остання родинна адреса, з якої він не зі своєї волі пішов у Вічність. Вшановуючи його пам’ять і, водночас, на спомин про інших невинно убієнних у жорнах політичних репресій, Астрономічна обсерваторія та Астрономічний музей долучилися до міжнародного проекту «Камені спотикання» — «Остання адреса».

 

У день розстрілу П. К. Нечипоренка на будинку, в якому він мешкав буде встановлено Пам’ятний знак проекту.

 

Церемонія відбудеться 3 вересня о 12 годині за адресою Київ, вул. Обсерваторна, 3.

 

Крім того, Астрономічний музей підготував невеличку експозицію зі збережених та віднайдених матеріалів про Петра Кириловича та його діяльність.

 

На церемонію запрошують всі небайдужих та тих, хто хоче більше дізнатися про конкретні долі жертв репресій 1937—1938 рр.

 

За інф. Прес-центру КНУ імені Тараса Шевченка

 

 

Докладніше про П. К. Нечипоренка читайте на сайті Астрономічного музею.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1