Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи вперше докладно відстежили грануляцію на поверхні зорі R Золотої Риби

11 вересня 2024

 

Вперше астрономи зробили знімки не схожої на Сонце зорі з такою деталізацією, що вдалося відстежити рух на її поверхні утворень газу, які вибухають. Зображення зорі R Doradus (Золотої Риби) отримано в липні та серпні 2023 р. за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), телескопа, співвласником якого є Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO). На них видно величезні гарячі бульбашки газ, у 75 разів більші Сонця, що з’являються на поверхні та занурюються назад у надра зорі швидше, ніж очікувалося.

Докладніше:

Величезне злиття: дослідження виявило докази походження надмасивної чорної діри в центрі Галактики

07 вересня 2024

 

Походження надмасивних чорних дір, маса яких у мільйон разів перевищує масу Сонця і які містяться в центрі більшості галактик, залишається однією з найбільших космічних таємниць.

 

Тепер дослідники з Центру астрофізики Невади (NCfA) при Університеті Невади в Лас-Веґасі (UniversityofNevada, LasVegas; UNLV) виявили переконливі докази того, що надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики Молочний Шлях, відома як Стрілець A* (SgrA*), ймовірно, є результатом космічного злиття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

news 01 09 17 m3 вересня 2017 р. виповнюється 80 років з дня трагічної загибелі Петра Кириловича Нечипоренка — колишнього співробітника Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його життя на злеті наукових досягнень та планів обірвала підступна куля «Великого терору 1937—1938 рр.».

 

 

Nechyporenko P KНевідомим залишається місце поховання П. К. Нечипоренка, але відома остання родинна адреса, з якої він не зі своєї волі пішов у Вічність. Вшановуючи його пам’ять і, водночас, на спомин про інших невинно убієнних у жорнах політичних репресій, Астрономічна обсерваторія та Астрономічний музей долучилися до міжнародного проекту «Камені спотикання» — «Остання адреса».

 

У день розстрілу П. К. Нечипоренка на будинку, в якому він мешкав буде встановлено Пам’ятний знак проекту.

 

Церемонія відбудеться 3 вересня о 12 годині за адресою Київ, вул. Обсерваторна, 3.

 

Крім того, Астрономічний музей підготував невеличку експозицію зі збережених та віднайдених матеріалів про Петра Кириловича та його діяльність.

 

На церемонію запрошують всі небайдужих та тих, хто хоче більше дізнатися про конкретні долі жертв репресій 1937—1938 рр.

 

За інф. Прес-центру КНУ імені Тараса Шевченка

 

 

Докладніше про П. К. Нечипоренка читайте на сайті Астрономічного музею.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1