Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

news 01 09 17 m3 вересня 2017 р. виповнюється 80 років з дня трагічної загибелі Петра Кириловича Нечипоренка — колишнього співробітника Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Його життя на злеті наукових досягнень та планів обірвала підступна куля «Великого терору 1937—1938 рр.».

 

 

Nechyporenko P KНевідомим залишається місце поховання П. К. Нечипоренка, але відома остання родинна адреса, з якої він не зі своєї волі пішов у Вічність. Вшановуючи його пам’ять і, водночас, на спомин про інших невинно убієнних у жорнах політичних репресій, Астрономічна обсерваторія та Астрономічний музей долучилися до міжнародного проекту «Камені спотикання» — «Остання адреса».

 

У день розстрілу П. К. Нечипоренка на будинку, в якому він мешкав буде встановлено Пам’ятний знак проекту.

 

Церемонія відбудеться 3 вересня о 12 годині за адресою Київ, вул. Обсерваторна, 3.

 

Крім того, Астрономічний музей підготував невеличку експозицію зі збережених та віднайдених матеріалів про Петра Кириловича та його діяльність.

 

На церемонію запрошують всі небайдужих та тих, хто хоче більше дізнатися про конкретні долі жертв репресій 1937—1938 рр.

 

За інф. Прес-центру КНУ імені Тараса Шевченка

 

 

Докладніше про П. К. Нечипоренка читайте на сайті Астрономічного музею.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1