Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зіткнення Землі з астероїдом Апофіс в 2068 році: шанс дуже малий

28 жовтня 2020

 

Мізерний вплив сонячного світла може спрямувати навколоземний астероїд Апофіс до Землі в 2068 році. . . Але шанси на зіткнення є невеликими.

 

Навколоземний астероїд 99942 Апофіс, врешті-решт, може впасти на нашу планету в квітні 2068 року. Вперше за всю історію астрономи виміряли, як орбіта астероїда повільно змінюється. Беручи до уваги цей негравітаційний ефект, «сценарій впливу на 2068 рік потрібно переглянути ще раз», — заявив керівник групи науковців Девід Толен (David Tholen)з Гавайського університету на онлайн-засіданні Відділу планетних наук Американського астрономічного товариства 26 жовтня 2020 р.

Докладніше:

Бідне на метали кулясте зоряне скупчення змушує астрономів переосмислити теорії

19 жовтня 2020

 

Відкриття найбіднішого металами кулястого зоряного скупчення, серед усіх відомих нині, змусило науковців переосмислити процеси утворення як галактик, так і кулястих зоряних скупчень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ібн Юнус (950 — 31.V.1009)

 

 

Арабський астроном Ібн Юнус (повне ім’я Абуль-Хасан Алі ібн Абдуррахман ібн Юнус ас-Садаф аль-Міср) народився 950 р. у м. Фустат (сучасний Каїр, Єгипет). Його вчителем був перський астроном і математик Абу-ль-Вафа. Виконував астрономічні спостереження в обсерваторії на горі Мокаттам поблизу Каїра.

 

Склав астрономічні таблиці «Зідж ал-Хакимі» (найкращі таблиці такого роду, їх застосовували у практиці астрономічних обчислень протягом майже двох століть). Виправив значення кута нахилу екліптики і попереджання рівнодення, що залишалися незмінними з часів Птолемея. З аналізу даних спостережень затемнень Сонця і Місяця упродовж 977—1007 рр. відкрив вікове прискорення середнього руху Місяця.

 

Удосконалив гномон і довів, що його тінь показує висоту над горизонтом верхнього краю (а не центру) сонячного диска. Досліджував питання, пов’язані з вимірюванням кутів на площині й на сфері (сферична тригонометрія).

 

Ібн Юнус помер 31 травня 1009 р. в Каїрі (Єгипет).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1