Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Науковці місії «Нові горизонти» розкрили суттєву складову головоломки щодо формування планет

22 лютого 2020

Дані місії NASA «Нові горизонти» (New Horizons) дають нову інформацію про те, як формувались планети та планетезималі — будівельні блоки планет.

 

1 січня 2019 року космічний зонд «New Horizons» пролетів повз стародавній об’єкт Поясу Койпера «Аррокот» (Arrokoth, 2014 MU69). Завдяки цьому людство уперше побачило крупним планом один із крижаних об’єктів у величезному регіоні поза орбітою Нептуна. Це небесне тіло збереглося в незмінному вигляді від початку формування Сонячної системи.

Докладніше:

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Харадзе Євген Кирилович (18.X.1907 — 11.VIII.2001)

 

Kharadze 

Грузинський радянський астроном Євген Кирилович Харадзе народився 18 жовтня 1907 р. у Тбілісі. Здобув (1930) вищу освіту в Тбіліському університеті. Протягом 1932—1992 рр. — директор Абастуманської астрофізичної обсерваторії АН Грузинської РСР. Упродовж 1937—1972 рр. завідував кафедрою астрономії Тбіліського університету. У 1959—1965 роках — ректор Тбіліського університету.

 

Галузь наукових інтересів Євгена Харадзе — міжзоряне поглинання світла зір. Виконав дослідження міжзоряного поглинання у різних напрямках в Галактиці і структури Галактики з урахуванням цього поглинання. Уклав (1952) каталог показників кольору 14000 зір в обраних майданчиках Каптейна. Побудував для кожного майданчика графіки залежності поглинання світла від відстані до Сонця. Вивів числові параметри поглинання, підтвердив реальне існування так званого поясу Ґулда, вказав на асиметрію розподілу поглинальної пилової речовини у приекваторіальній зоні Галактики.

 

У 1976—1982 рр. — віце-президент Міжнародного астрономічного союзу. Президент (1978—1986) Академії наук Грузії.

 

Євген Кирилович Харадзе помер 11 серпня 2001 р. у м. Тбілісі (Грузія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1