Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Петерс Фрідріх Август Християн (7.IX.1806 — 8.V.1880)

 

Peters Ch A Friedrich 

Німецький астроном і геодезист Християн Август Фрідріх Петерс народився 7 вересня 1806 р. в Гамбурзі. Математичну й астрономічну освіту здобув самотужки. Протягом 1826—1832 рр. (а також у 1834—1839) був спостерігачем і обчислювачем в обсерваторії в Альтоні. У 1832—1834 рр. працював в Кеніґсберзької обсерваторії під керівництвом Фрідріха Бесселя. З 1839 р. до 1849 р. працював у Пулковській обсерваторії. У 1849 р. очолив кафедру астрономії в Кеніґсберзькому університеті. З 1854 р. — директор обсерваторії в Альтоні (1872 її було переведено в Кіль). З 1874 р. — професор Кільського університету.

 

Галузь наукових інтересів Християна Петерса — астрометрія. Визначив (1842) постійну нутації. Дав початок Пулковським дослідженням змінності широт. Визначив орбіту супутника Сіріуса. Брав активну участь у міжнародній програмі європейської тріангуляціі.

 

З 1854 був редактором журналу «Astronomische Nachrichten». На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Християн Август Фрідріх Петерс помер 8 травня 1880 р. у м. Кіль.

 

Докладніше про Християна Петерса

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1