Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Величезне злиття: дослідження виявило докази походження надмасивної чорної діри в центрі Галактики

07 вересня 2024

 

Походження надмасивних чорних дір, маса яких у мільйон разів перевищує масу Сонця і які містяться в центрі більшості галактик, залишається однією з найбільших космічних таємниць.

 

Тепер дослідники з Центру астрофізики Невади (NCfA) при Університеті Невади в Лас-Веґасі (UniversityofNevada, LasVegas; UNLV) виявили переконливі докази того, що надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики Молочний Шлях, відома як Стрілець A* (SgrA*), ймовірно, є результатом космічного злиття.

Докладніше:

Суперкомп’ютерне моделювання пояснює рентгенівське випромінювання чорних дір

24 серпня 2024

Дослідники з Гельсінського університету досягли успіху в тому, чого прагнули з 1970-х років: пояснили рентгенівське випромінювання з навколишнього середовища чорної діри.

 

 

Завдяки докладному суперкомп’ютерному моделюванню, дослідники з Гельсінського університету змоделювали взаємодію між випромінюванням, плазмою та магнітними полями навколо чорних дір. Було виявлено, що хаотичні рухи, або турбулентність, спричинені магнітними полями, нагрівають локальну плазму і змушують її випромінювати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Закон Габбла—Леметра — прямопропорційна залежність між швидкістю віддалення галактики v і відстанню до неї r (v = Нr, де Hстала Габбла), яка описує фундаментальну властивість нашого Всесвіту — його розширення, що бере початок від моменту Великого Вибуху. Закон установив у 1929 р. на основі спостережень галактик відомий астроном Е. Габблл (1889—1953).

 

Міжнародний астрономічний союз (МАС) у 2018 році ухвалив рішення змінити назву закону, який до того часу називали закон Габбла. Відтепер це закон Габбла—Леметра. В такий спосіб МАС віддає належне внеску бельгійського астрофізика, а також католицького священика, Жоржа Леметра в розвиток сучасної космології.

 

Резолюцію про перейменування закону Габбла подали та обговорили на XXX Генеральній асамблеї МАС, яка відбулася у Відні (Австрія) в серпні 2018 року. Окрім цього, всі індивідуальні члени МАС та молоді науковці — кандидати в члени МАС (11072 особи) мали змогу взяти участь в електронному голосуванні щодо цього питання, яке завершилося 26 жовтня 2018 року. Проголосувало 4060 особи (37%), з яких 78% «за», 20% «проти» і 2% утрималися.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1