Космічний телескоп NASA James Webb вперше зафіксував яскраву полярну активність на Нептуні. У минулому астрономи вже бачили приголомшливі на полярну активність на Нептуні, наприклад, під час прольоту космічного апарата НАСА «Вояджер-2» у 1989 році. Однак астрономи довго не могли отримати чіткі зображення та підтвердити полярні сяйва на Нептуні, незважаючи на успішні виявлення їх на Юпітері, Сатурні та Урані. Нептун був відсутньою частиною головоломки, коли справа дійшла до виявлення полярних сяйв на планетах-гігантах нашої Сонячної системи.

Інноваційне виявлення полярних сяйв Нептуна допоможе нам зрозуміти, як магнітне поле Нептуна взаємодіє з частинками, що надходять від Сонця до віддалених куточків нашої Сонячної системи, що є абсолютно новим вікном у науці про атмосферу крижаних гігантів.
Завдяки спостереженням Вебба команда також виміряла температуру верхньої частини атмосфери Нептуна вперше після прольоту "Вояджера-2". Результати дють розуміння чому полярні сяйва Нептуна так довго залишалися прихованими від астрономів.
Протягом багатьох років астрономи передбачали інтенсивність полярних сяйв Нептуна на основі температури, зафіксованої «Вояджером-2». Значно нижча температура призведе до набагато слабкіших полярних сяйв. Ймовірно, така низька температура є причиною того, що полярні сяйва Нептуна так довго залишалися непоміченими. Різке похолодання також свідчить про те, що ця область атмосфери може сильно змінитися, навіть незважаючи на те, що планета знаходиться більш ніж у 30 разів далі від Сонця, ніж Земля.
Отримавши ці нові дані, астрономи тепер сподіваються досліджувати Нептун разом з Веббом протягом повного сонячного циклу, тобто 11-річного періоду активності, керованого магнітним полем Сонця. Результати можуть дати розуміння походження магнітного поля Нептуна і навіть пояснити, чому воно таке нахилене.
За даними сайту phys.org підготував М.Лашко