Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічна таємниця: телескоп ESO зафіксував зникнення масивної зорі

30 червня 2020

 

Використовуючи Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), астрономи виявили відсутність нестійкої масивної зорів карликовій галактиці. Науковці вважають: це може свідчити про те, що зоря стала менш яскравою і частково затемнена пилом. Інше пояснення полягає в тому, що зоря колапсувала в чорну діру без явища наднової. «Якщо це було саме так, — сказав керівник наукової групи, докторант Триніті Коледжу в Дубліні (Trinity College Dublin) Ендрю Аллан (Andrew Allan), — це було б першим прямим виявленням зорі-монстра, яка закінчила своє життя таким чином».

Докладніше:

Нове дослідження з пошуку ознак технологічних цивілізацій у Всесвіті

22 червня 2020

Науковці Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики та Рочестерського університету розпочали спільний проєкт з пошуку ознак життя у Всесвіті за допомогою техносигнатур. На виконання дослідження вчені отримали грант від NASA — перше фінансування від агентства, що не стосується пошуків радіосигналів від інопланетян, і перше, призначене для SETI, за три останні десятиліття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Скіапареллі Вірджиніо Джованні (14.III.1835 — 4.VII.1910)

 Skiaparelli

 

Італійський астроном Джованні Вірджиніо Скіапареллі народився 14 березня 1835 р. у м. Савільяно, поблизу Турина. Закінчивши (1854) Туринський університет, став до роботи в Берлінській обсерваторії. У 1859—1860 рр. працював у Пулковській обсерваторії. З 1862 р. — директор обсерваторії Брера в Мілані.

 

Галузь наукових інтересів — подвійні зорі, об’єкти Сонячної системи. Відкрив (1861) астероїд 69 Гесперія. Уперше показав (1866), що метеорні потоки Леоніди й Персеїди пов’язані з кометами.

 

Спостерігав (з 1877 р.) на поверхні Марса утворення, які Анджело П’єтро Секкі раніше назвав «canali» (протоки). Завдяки такій назві в кінці XIX — на початку XX ст. набула поширення думка про штучне походження «каналів» та існування цивілізації на Марсі (її обстоював Персівал Ловелл). Згодом було доведено, що канали є оптичною ілюзією.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 4062 Скіапареллі.

 

Джованні Вірджиніо Скіапареллі помер 4 липня 1910 р. у Мілані.

 

Докладніше про Джованні Скіапареллі

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1