Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Термінологічний астрономічний словник (літера Ю)

 

АБВГҐДЕЄ • Ж • З • И • І • Ї • Й • КЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ


 

Юліанські дні (JD) — система безперервної лічби часу, починаючи від 12 год 1 січня 4713 р. до н. е., запроваджена в 1583 р. Жозефом Скалігером (1540—1609). Кожен Ю. д. має свій порядковий номер, а початком юліанської доби є гринвіцький полудень. Ю. д. використовують під час астрономічних і хронологічних розрахунків.

 

Юліанський календар — календар, запроваджений у Стародавньому Римі в 46 р. до н.е. У цьому календарі три роки мають по 365 діб, а кожний четвертий — високосний рік — 366 діб. Неточність року Ю. к. становить 11 хв 14 с — саме настільки він довший, ніж тропічний рік.

 

Юпітер — п’ята від Сонця і найбільша планета Сонячної системи. Її названо на честь головного бога в Стародавньому Римі Юпітера (грец. Зевс).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1