Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA віддає належне космічному телескопу «Спітцер»

23 січня 2020

 

NASA вшановує спадщину однієї з своїх Великих обсерваторій, космічного телескопа «Спітцер», який понад 16 років досліджував Всесвіт в інфрачервоному світлі. Місія «Спітцера» завершиться 30 січня поточного року.

 

Створений у 2003 році, «Спітцер» дав змогу розкрити раніше приховані особливості відомих космічних об’єктів й уможливив спостереження та відкриття, що охоплюють діапазон відстаней від Сонячної системи да майже краю Всесвіту.

Докладніше:

Астрономи виявили міжзоряний шлях одного із «будівельних блоків» життя

15 січня 2020

 

Фосфор, присутній в нашій ДНК і мембранах клітин, є важливим елементом для відомої нам форми життя. Але як він потрапив на молоду Землю ― це таємниця. Тепер астрономи простежили подорож фосфору від ділянок формування зір до комет, поєднавши дані спостережень від ALMA та результати, отримані за допомогою зонда Європейського космічного агентства «Розетта» (Rosetta). Ці дослідження вперше показують, де утворюються молекули з вмістом фосфору, та як цей елемент, що, можливо, відіграв вирішальну роль у зародженні життя на нашій планеті, потрапляє в комети.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фабриціус Давид (9.III.1564 — 7.V.1617)

 

Fabrytzius Davyd 

Німецький астроном-аматор Давид Фабриціус народився 9 березня 1564 р. у містечку Езенс. Освіту здобув у м. Гельмштедт (земля Нижня Скасонія). Листувався з Тіхо Браге, Симоном Маріусом, Йоганном Кеплером. Багато подорожував, зокрема відвідав Тіхо Браге, коли той мешкав (1597—1599) у Вандсбеку (нині це район Гамбурга). Надав Кеплеру свої спостереження Марса, які той використовував разом із спостереженнями Браге для встановлення законів руху планет (Кеплер вважав Фабриціуса кращим після Тіхо Браге спостерігачем тих часів). Відкрив (1596) першу змінну зорю (Міра, тобто Дивовижна, в сузір’ї Кита — цю назву дав їй Ян Гевелій). Спостерігав (1604) незалежно від Ґалілео Ґалілея та Йоганна Кеплера Нову в сузір’ї Змієносця.

 

Його син Йоханнес (1587 — бл. 1615) також був астрономом. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Давид Фабриціус помер (убитий з помсти селянином, якого він викрив у крадіжці) 7 травня 1617 р. у комуні Остель (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1