Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Панорама південного неба від TESS

06 листопада 2019

 

Чумацький Шлях, найпомітнішу деталь нашої галактики на зоряному небі Землі, як світлу дугу, перекинуту через море зір, видно на новому зображенні-мозаїці південного неба, отриманому за рік спостережень «Супутника для пошуку екзопланет методом транзитів» (Transiting Exoplanet Survey Satellite, TESS). Панорама, створена із 208 зображень, отриманих TESS протягом першого року наукових спостережень, що закінчився 18 липня 2019 р., показує як красу космічного ландшафту, так і можливості фотокамер цього супутника.

Докладніше:

У Сонячній системі виявлено, можливо, найменшу карликову планету

28 жовтня 2019

Астрономи, які працюють з приймачем SPHERE, встановленому на Дуже великому телескопі (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), показали: астероїд Гіґея можна класифікувати як карликову планету. Об’єкт є четвертим за розмірами в головному поясі астероїдів після Церери, Вести та Паллади. Вперше астрономи спостерігали Гіґею з високою роздільною здатністю, що дає змогу вивчати її поверхню та визначити формуй розмір. З’ясувалося, Гіґея має кулясту форму, а тому потенційно може «відібрати корону»в Церери, як найменшої карликової планети Сонячної системи.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фабриціус Давид (9.III.1564 — 7.V.1617)

 

Fabrytzius Davyd 

Німецький астроном-аматор Давид Фабриціус народився 9 березня 1564 р. у містечку Езенс. Освіту здобув у м. Гельмштедт (земля Нижня Скасонія). Листувався з Тіхо Браге, Симоном Маріусом, Йоганном Кеплером. Багато подорожував, зокрема відвідав Тіхо Браге, коли той мешкав (1597—1599) у Вандсбеку (нині це район Гамбурга). Надав Кеплеру свої спостереження Марса, які той використовував разом із спостереженнями Браге для встановлення законів руху планет (Кеплер вважав Фабриціуса кращим після Тіхо Браге спостерігачем тих часів). Відкрив (1596) першу змінну зорю (Міра, тобто Дивовижна, в сузір’ї Кита — цю назву дав їй Ян Гевелій). Спостерігав (1604) незалежно від Ґалілео Ґалілея та Йоганна Кеплера Нову в сузір’ї Змієносця.

 

Його син Йоханнес (1587 — бл. 1615) також був астрономом. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Давид Фабриціус помер (убитий з помсти селянином, якого він викрив у крадіжці) 7 травня 1617 р. у комуні Остель (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1