Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Х’юмасон Мілтон (19.VIII.1891 — 18.VI.1972)

 

Khiumason 

Американський астроном Мілтон Х’юмасон народився 19 серпня 1891 р. у м. Додж-Сентері (шт. Міннесота). Вищої освіти не здобув — з 14 років (1917) став до роботи в обсерваторії Маунт-Вільсон (спершу різнороб, потім нічний асистент). Проявив здібності спостерігача і за розпорядженням Джорджа Гейла був зарахований до штату науковців (працював в обсерваторії до відставки в 1957 році).

 

Галузь наукових інтересів Мілтона Х’юмасона — спектральні дослідження зір і галактик. На початку наукової діяльності разом з Волтером Адамсом і Альфредом Джоєм визначив спектральні абсолютні величин понад 4000 зір. Отримав багато знімків туманностей і зоряних ділянок. З 1928 р. продовжив раніше розпочаті в обсерваторії Маунт-Вільсон систематичні спектральні спостереження слабких галактик з метою визначення їх швидкостей. Розробив спеціальну методику для фотографування спектрів слабких галактик на 100-дюймовому, а потім і на 200-дюймовому рефлекторах.

 

Визначив (1930—1957) променеві швидкості 620 галактик. Виконав спектральні спостереження багатьох Наднових, колишніх Нових і слабких блакитних зір, зокрема й білих карликів. Відкрив (1961) комету (1961e), що була активною на великих відстанях від Сонця. Сфотографував (1919) за дорученням Вільяма Пікерінґа (виконував пошуки Плутона ) ділянку неба, де за передбаченнями мав бути Плутон, але зображення планети на одній платівці потрапило на дефект емульсії, а на другій його перекрила зоря, тому відкриття Плутону не відбулося.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, зорі Х’юмасон-Цвіккі.

 

Мілтон Х’юмасон помер 18 червня 1972 р. в Мендосіно (шт. Каліфорнія).

 

Докладніше про Мілтона Х’юмасона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1