Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Науковці місії «Нові горизонти» розкрили суттєву складову головоломки щодо формування планет

22 лютого 2020

Дані місії NASA «Нові горизонти» (New Horizons) дають нову інформацію про те, як формувались планети та планетезималі — будівельні блоки планет.

 

1 січня 2019 року космічний зонд «New Horizons» пролетів повз стародавній об’єкт Поясу Койпера «Аррокот» (Arrokoth, 2014 MU69). Завдяки цьому людство уперше побачило крупним планом один із крижаних об’єктів у величезному регіоні поза орбітою Нептуна. Це небесне тіло збереглося в незмінному вигляді від початку формування Сонячної системи.

Докладніше:

Два сонячні зонди та один великий телескоп змінять наші уявлення про Сонце

11 лютого 2020

Для геліофізиків завжди сонячно, але особливо в ці дні (йдеться про початок 2020-го року, коли став до ладу новий наземний сонячний телескоп і стартувала нова космічна місія з вивчення Сонця — Ред).

 

 

Космічний зонд Solar Orbiter («Штучний супутник Сонця»), створений у співпраці між Європейським космічним агентством та NASA, стартував 10 лютого 2020 року, менше ніж за два тижні після першого оприлюднення зображень Сонця, отриманих за допомогою нового великого сонячного телескопа. На цих зображеннях поверхню нашої зорі видно так докладно, як її ще ніколи людство не бачило. У день оприлюднення знімків Сонця, 29 січня, космічний апарат NASA Parker Solar Probe («Сонячний зонд Паркер») пройшов повз Сонце на найближчій досі відстані. Мінімальної відстані до світила він досягне в грудні 2024 року.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Х’юмасон Мілтон (19.VIII.1891 — 18.VI.1972)

 

Khiumason 

Американський астроном Мілтон Х’юмасон народився 19 серпня 1891 р. у м. Додж-Сентері (шт. Міннесота). Вищої освіти не здобув — з 14 років (1917) став до роботи в обсерваторії Маунт-Вільсон (спершу різнороб, потім нічний асистент). Проявив здібності спостерігача і за розпорядженням Джорджа Гейла був зарахований до штату науковців (працював в обсерваторії до відставки в 1957 році).

 

Галузь наукових інтересів Мілтона Х’юмасона — спектральні дослідження зір і галактик. На початку наукової діяльності разом з Волтером Адамсом і Альфредом Джоєм визначив спектральні абсолютні величин понад 4000 зір. Отримав багато знімків туманностей і зоряних ділянок. З 1928 р. продовжив раніше розпочаті в обсерваторії Маунт-Вільсон систематичні спектральні спостереження слабких галактик з метою визначення їх швидкостей. Розробив спеціальну методику для фотографування спектрів слабких галактик на 100-дюймовому, а потім і на 200-дюймовому рефлекторах.

 

Визначив (1930—1957) променеві швидкості 620 галактик. Виконав спектральні спостереження багатьох Наднових, колишніх Нових і слабких блакитних зір, зокрема й білих карликів. Відкрив (1961) комету (1961e), що була активною на великих відстанях від Сонця. Сфотографував (1919) за дорученням Вільяма Пікерінґа (виконував пошуки Плутона ) ділянку неба, де за передбаченнями мав бути Плутон, але зображення планети на одній платівці потрапило на дефект емульсії, а на другій його перекрила зоря, тому відкриття Плутону не відбулося.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, зорі Х’юмасон-Цвіккі.

 

Мілтон Х’юмасон помер 18 червня 1972 р. в Мендосіно (шт. Каліфорнія).

 

Докладніше про Мілтона Х’юмасона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1