Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґассенді П’єр (22.I.1592 — 24.X.1655)

 Gassendi

 

Французький філософ, астроном, математик і механік П’єр Ґассенді народився 22 січня 1592 р. у с. Шантерс’є, що поблизу м. Дінь-ле-Бен (Прованс). Навчався в університеті Екс-ан-Прованса (з 1617 р. очолював кафедру філософії цього університету, а до того, з 1612 р. викладав теологію в м. Дінь-ле-Бен). У 1645 р. переїхав до Парижа, де мешкав до кінця життя.

 

Його внесок в астрономію: уперше серед астрономів спостерігав (7 листопада 1631 р.) проходження Меркурія по диску Сонця, передобчислене Й. Кеплером. Опублікував книгу (1647), в якій розглянув системи світу Птолемея, М. Коперника й Т. Браге (сам був прихильником геліоцентричного вчення Коперника). Автор біографій Т. Браге, М. Коперника, Ґ. Пурбаха, Реґіомонтана (1654), а також роботи, присвяченої історії календаря (1654).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

П’єр Ґассенді помер 24 жовтня 1655 р. в Парижі.

 

Докладніше про П’єра Ґассенді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1