Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Середня температура Всесвіту щодалі зростає

15 листопада 2020

 

Вже майже століття астрономи знають, що Всесвіт перебуває в стані розширення. Починаючи з 1990-х років, вони зрозуміли, що від часу в чотири мільярди років тому темпи розширення прискорюються. В міру того, як це прискорення зростає, а скупчення галактик і волокна з речовини та матерії у Всесвіті віддаляються одні від одних, науковці вважали, що середня температура Всесвіту поступово буде знижуватися.

Докладніше:

Виконано перші спостереження в рамках нового етапу астрономічного огляду неба з метою кращого розуміння космосу

05 листопада 2020

Перші спостереження в рамках п’ятого етапу Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey) виконано 24 жовтня 2020 р. Цей новий огляд всього неба зміцнить наше розуміння формування та еволюції галактик, зокрема й нашого Молочного Шляху, а також надмасивних чорних дір, які ховаються в їхніх центрах.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґассенді П’єр (22.I.1592 — 24.X.1655)

 Gassendi

 

Французький філософ, астроном, математик і механік П’єр Ґассенді народився 22 січня 1592 р. у с. Шантерс’є, що поблизу м. Дінь-ле-Бен (Прованс). Навчався в університеті Екс-ан-Прованса (з 1617 р. очолював кафедру філософії цього університету, а до того, з 1612 р. викладав теологію в м. Дінь-ле-Бен). У 1645 р. переїхав до Парижа, де мешкав до кінця життя.

 

Його внесок в астрономію: уперше серед астрономів спостерігав (7 листопада 1631 р.) проходження Меркурія по диску Сонця, передобчислене Й. Кеплером. Опублікував книгу (1647), в якій розглянув системи світу Птолемея, М. Коперника й Т. Браге (сам був прихильником геліоцентричного вчення Коперника). Автор біографій Т. Браге, М. Коперника, Ґ. Пурбаха, Реґіомонтана (1654), а також роботи, присвяченої історії календаря (1654).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

П’єр Ґассенді помер 24 жовтня 1655 р. в Парижі.

 

Докладніше про П’єра Ґассенді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1